Letos v únoru jsem si udělal radost a navštívil jsem Malajsii. Deník ze dva týdny trvající cesty po Malajsii si můžete prohlédnut pod níže uvedenými odkazy.

K zveřejnění fotografií jsem používal Facebook, kde mě trochu rozhodila automatická změna fotografií a proto jsem přešel na Google plus. Další dny jsou již bez podrobných komentářů a vzhledem k požadavkům přátel jsem se zase vrátil na Facebook.

Proč jsem si vybral právě Malajsii? Před tím jsem poměrně dlouho vybíral. Chtěl jsem bezpečnou zemi s tropickým klimatem, protože jsem cestoval sám. Malajsie je bezpečná země, která nabízí opravdu mnoho krás. Potkal jsem zde i samostatně cestující ženy, takže se určitě nemáte čeho bát a doporučuji vyrazit. Drobnou nevýhodou této Asijské země je vyšší cenová hladina, ale rozhodně to za to stojí. Více v deníku …

Malajsie 1. část – Kuala Lumpur

Fotografie nejsou bohužel seřazeny chronologicky.

  • Cesta z Prahy do Kuala Lumpuru s leteckou společností Emirates.
  • Návštěva Batu Caves.

Malajsie 2. část – Kula Lumpur

  • Kuala Lumpur, Twin Towers.
  • Přelet na Langkawi z LLCT (Low cost carrier terminal).
  • Hotel na Langkawi.

Malajsie 3. část – Langkawi

  • Pláže na Langkawi.
  • Výlet na vodopády a 7 studní.

Malajsie 4. část – Langkawi – šnorchlovací výlet

  • Šnorchlovací výlet.

Malajsie 5. část – Langkawi – Lanovka a cesta

  • Výlet lanovkou (SkyBridge) a další cesta na sever ostrova Lankawi.

Malajsie 6. část – Lankgkawi – severní pláže

Pár pláží na severu ostrova. Celkově asi nejkrásnější část ostrova. Postupně jsem procházel jednu pláž za druhou, snad jsem nic nevynechal :-)

Malajsie 7. část – Výlet na Mangrove safari

Nejprve koupání na pláži, potom shánění lidí na výlet. Chtěli 350 (2300Kč) za loď, nakonec jsem jel za 60 (cca 400Kč). Asi hodinu jsem sháněl lidi, co by jeli se mnou. Hrozný vysvětlovat to lidem, ještě cizincům co se bojí co na ně kujete … až Rakušáci se chytli :-) Jinak nádherný výlet. Langkawi má opravdu co nabídnout, na to jak je to malý ostrov tady toho je hodně. Určitě sem stojí za to jet na dovču třeba s dětmi.

Malajsie 8. část – Penang

Cesta z Lagnkawi na Penang a fotky z atrakcí na Penangu.

Malajsie 9. část – Penang a Cameron Highlands

Kousek procházky po Georgetownu a večeře na Red Garden. Potom „procházka“ po Cameron Highlands.

Malajsie 10. část – Cameron Highlands

Asi nejkrásnější místo, co jsem zatím viděl. Krásná, ale hodně náročná procházka džunglí na 2030m vysokou horu. Následně sestup s nádhernými výhledy na čajové plantáže. Opravdu jsem nevěděl nejprve, co fotit dříve a potom, co vybrat.